Końca świata nie było Autor : Martens kategoria: Książki
Produkt dostępny w sklepach:Anita Demianowicz w książce "Końca świata nie było" zaprasza nas w fantastyczną wycieczkę po Ameryce Środkowej. Pisze o swoim poszukiwaniu prawdy o tym miejscu na świecie. Pokazuje jacy są ludzie mieszkających na tych terenach. Jak wygląda ich codzienność i jakie posiadają zwyczaje. Jest róweniż wątek wyprawy do wewnętrznego ja,w poszukiwaniu głosu serca. Książka jest też o tym, że nie można nigdy rezygnować z marzeń. Można rzucić dobrą pracę i rozpocząć swoje własne podróże. Warto doprowadzić do spełnienia własnych marzeń!


Anita Demianowicz opisuje własne doświadczenia. Pisze o podróżach, tradycjach oraz zabytkach. Tematem głównym jednak są poznane w trakcie podróży osoby. Przedstawia zarówno tych mieszkających na miejscu, jak również turystów pochłoniętych przez wir podróży. Wspomina również o samej sobie, opisuje osobiste przemyślenia. Opisuje jak pokonała własne słabości. "Końca świata nie było" jest przyjemną i lekką lekturą. Fotografie dopełniają książkęi są tak samo ważna część tej książki jak jej treść.  

Anita Demianowicz po okresie pięciu lat pracy w korporacji postanowiła coś zmienić w swoim życiu. Kupiła bilet, spakowała plecak i pojechała do Ameryki Środkowej. Odwiedziła Gwatemalę, Honduras, Meksyk i Salwador. Uczyła się hiszpańskiego języka i mieszkała u miejscowych rodzin. Tym sposobem lepiej poznała miejscową ludność i ich zwyczaje. U nich spędziła Wielkanoc i Boże Narodzenie, brała udział w hucznych i barwnych procesjach. Podróżowała tak zwanymi chicken busami. A napotkane w podrózy wulkany stały się jej nową pasją. Wspięła prawie na każdy z nich. W dawnej stolicy państwa Majów brała udział w uroczystościach powiązanych z końcem świata przepowiadanym w ich kalendarzu. To książka nie tylko o wyprawie do świątyń Majów, na szczyty czynnych wulkanów i wiosek zamieszkiwanych przez Garifunów, ale również o wyprawie do własnego ja, poszukując życiowego celu, o własnej drodze do szczęścia. Wyprawa do Ameryki Środkowej byłą początkiem wielkiej przygody podróżniczej autorki.