Podręcznik Przygody Rowerowej - Anna Maciąg, Robert (Robb) Maciąg Autor : Martens kategoria: Książki
Produkt dostępny w sklepach:Patrząc z perspektywy siodełka w rowerze świat odbiega od tego oglądanego z za szyby samochodu. Wycieczka na rowerze sprzyja odkrywaniu nowych miejsc i tras. Autorzy książki to posiadający duże doświadczenie podróżnicy rowerowi. Na rowerach przebyli niemal 25 tysięcy kilometrów, odwiedzając ponad 20 państw. W przewodniku znajdują się relacje z wypraw na Bałkany, do Mongolii, Wietnamu czy Sudanu. Odnajdziemy informacje na temat organizacji wypraw oraz o kulturze odwiedzanych państw. Zamysł książki jest prosty - korzystając z roweru można dotrzeć w każde miejsce na świecie.


Jeśli myślisz, że świat już pozostał odkryty i nic więcej nie możemy odkryć? Kogo możemy spotkać na drogach, po których każdego dnia przemieszczają się tysiące ludzi? Co może nas wprowadzić w stan zaskoczenia? No i jak porządnie się przygotować do wyprawy rowerowej? Odpowiedzi na te i bardzo wiele innych pytań można odszukać w Podręczniku przygody rowerowej.

Autorzy dzielą się w nim nabytymi doświadczeniami podczas wielu wypraw, w wielu rozmaitych miejscach na świecie. Służą radą, jaki kierunek wyselekcjonować i w jaki sprzęt zaopatrzyć się oraz jak zorganizować ekspedycję na rowerze. Ostrzegają przed możliwymi niebezpieczeństwami i niedogodnościami, jak również pokazują, jak należycie ich unikać.

Książka nie ma zanudzającej teorii, autorzy skupili się tylko na aspektach praktycznych. Najbardziej istotne jest jednakże to, że zachęcają swoim przykładem do rowerowych wycieczek.

Anna Maciąg, Robert Maciąg - W 2006 r. wyjechali w drogę do Indii na własnoręcznie złożonych rowerach. Wyprawa zajęła im piętnaście miesięcy. Zmieniła ich funkcjonowanie tak mocno, że gdy wrócili nie mogli usiedzieć w domu i jeszcze raz ruszyli w trasę. Nie była to byle jaka droga - opiewający legendami Jedwabny Szlak. Wspólnie przejechali ponad 22 tysiące kilometrów i odwiedzili przeszło dwadzieścia państw. Od roku 2011 mieszkają w Krainie Wygasłych Wulkanów w Górach Kaczawskich. Prowadzą wykłady dla uczniów podstawowych szkół i gimnazjów. W czasie wolnym planują następne podróże, piszą artykuły do rowerowej prasy jak również książki.