Tag: chorwacja


Klasztor franciszkański - muzeum muszli

Klasztor franciszkański - muzeum muszli

Autor : Martens kategoria: Chorwacja

Klasztor Franciszkański (Klasztor Franciszkanów Błogosławionej Marii Dziewicy) z kolekcją muszli, zbudowany pozostał w roku 1400. Choć jego wygląd obecny uzyskał po przebudowie w roku 1614. Samo muzeum z ponad 4 tys. muszli i muszelek z całego świata pozostało założone w roku 1963 przez franciszkanina, brata Jure Radicia. Muzeum uznawane za jedno z najpiękniejszych i największych malakologicznych muzeów na naszym globie.

Chorwacja. Zielony Przewodnik

Chorwacja. Zielony Przewodnik

Autor : Jeff kategoria: Książki

O tym, że Chorwacja to wyśmienite miejsce na spędzenie urlopu, mieszkańców Europy już nie trzeba przekonywać. Wielu z nich doświadczyło wyciszającego wpływu morskich fal, posiadało okazję zobaczyć pobudzające wyobraźnię krajobrazy, przywodzące na myśl raj śródziemnomorski ogrodów palmowych, gajów oliwnych i winnic. Na tym nie kończą się zalety Chorwacji - to wręcz rewelacyjne miejsce dla poszukujących żeglarskich przygód, windsurferów, nurków, rowerzystów i podróżników.

Riwiera chorwacka. Travelbook.

Riwiera chorwacka. Travelbook.

Autor : Martens kategoria: Książki

Riwiera chorwacka sławna jest z dużej ilości plaż, klifów, wysp i zatok. Czyste lazurowe wody Adriatyku godzinami można oglądać z pokładu statku albo żaglówki. Nie mające końca oliwne gaje, stare miasteczka portowe o zjawiskowej architekturze i kuchnia śródziemnomorska, która jest rozkoszą dla podniebienia nie tylko osób lubiących owoców morza to tylko garstka powodów, dla jakich opłaca się spędzić w tym miejscu wakacje.

Bluesun Holiday Village Afrodita

Bluesun Holiday Village Afrodita

Autor : Martens kategoria: Chorwacja

Hotel Bluesun Holiday Village Afrodita znajduje się nie daleko plaży żwirowej, blisko centrum miejscowości Tucepi. To fantastyczna sugestia na rodzinne wakacje, dla jakich przygotowano mnóstwo udogodnień. Dla dzieci przygotowane są zajęcia w miniklubie, pokój i plac zabaw a także cieszące się zainteresowaniem animacje. Dorośli mogą udział wziąć w sportowych zajęciach, zagrać w tenisa lub wybierać z szerokiej oferty wodnych sportów.

Chorwacja. W kraju lawendy i wina.

Chorwacja. W kraju lawendy i wina.

Autor : Martens kategoria: Książki

Wakacje w Chorwacji zaspokoją nie tylko fizyczne potrzeby. Także dla ducha Chorwacja oferuje naprawdę dużo: zabytki z okresu wczesnobizantyjskiego i rzymskiego znajdują się w sąsiedztwie arcydzieł baroku i renesansu, natomiast odwiedzenie słynnych sanktuariów można połączyć z wędrówką po chorwackich narodowych parkach. Oprócz propozycji turystycznych tras osoby samemu organizujące swój urlop mogą znaleźć w przewodniku dużo informacji praktycznych pomocnych przy planowaniu wyjazdu i zwiedzaniu obszaru Chorwacji.

Hotel Morenia Podaca

Hotel Morenia Podaca

Autor : Martens kategoria: Chorwacja

W całości odnowiony w roku 2018 hotel Morenia przyciąga swoją lokalizacją. Znajduje się w sąsiedztwie pięknej plaży żwirowej. Ma w swojej ofercie bogatą animacyjną propozycję skierowaną do każdego - dzieci, dorosłych i młodzieży. Najmłodszym gościom rewelacyjne chwile zagwarantują pokój i plac zabaw, brodzik jak również interesujące zajęcia w miniklubie. Ci, którzy preferują aktywnie spędzać czas posiadają do dyspozycji siłownię, a spragnieni relaksu wypoczywać mogą przy jednym z dwóch basenów. O podniebienia gości zadba restauracja hotelowa serwująca potrawy kuchni międzynarodowej i śródziemnomorskiej.

Makarska - Chorwacja

Makarska - Chorwacja

Autor : Martens kategoria: Chorwacja

Makarska (wł. Macarsca, niem. Macharscha) jest miastem w południowo-wschodniej Chorwacji (Dalmacja), w żupanii splicko-dalmatyńskiej, u podnóża górskiego masywu Biokovo (Góry Dynarskie), nad Morzem Adriatyckim, centralny ośrodek Riwiery Makarskiej i największych rozmiarów chorwacki kurort turystyczny, znajdujący się pomiędzy Dubrownikiem a Splitem.

Hotel Dalmacija Makarska

Hotel Dalmacija Makarska

Autor : Martens kategoria: Chorwacja

Hotel Dalmacija w Makarskiej charakteryzuje się wyśmienitym umiejscowieniem - blisko plaży żwirowej, tuż przy promenadzie nadmorskiej wiodącej do centrum Makarskiej. Można zaplanować z tego miejsca wycieczkę do Omis, Splitu albo na znajdujące się w pobliżu wyspy. Do plusów obiektu należą animacyjny program dla najmłodszych i dorosłych, sportowe zajęcia, a także strefa spa z propozycją kosmetycznych zabiegów i masaży. Odpoczynek po całym dniu gwarantują wygodne apartamenty i pokoje.

Jugosławia. Rozsypana układanka

Jugosławia. Rozsypana układanka

Autor : Martens kategoria: Książki

W naszym serwisie internetowym znajduje się dużo wielbicieli rejonów byłej Jugosławii. Kraju, który jeszcze nie dawno, przez wiele osób był postrzegany jako fantastyczny. Jeden człowiek złożył w jedną całość mozaikę rozmaitych narodów i etnicznych grup, religii i kultur, języków i alfabetów. Bardzo długo, w ramach pomysłu nazwanego Jugosławia, poskromił tą całą mieszankę wybuchową. Jego rządy były okropną dyktaturą. Jednak po jego śmierci, wszystko się rozpadło.