Wałkowanie Ameryki - Marek Wałkuski Autor : Martens kategoria: Książki
Produkt dostępny w sklepach:Przekazujemy w ręce Czytelnika książkę Marka Wałkuskiego "Wałkowanie Ameryki", dziennikarza radiowej "Trójki" i korespondenta Polskiego Radia. W rewelacyjny dla siebie sposób autor opisuje życie w Stanach Zjednoczonych i charakterystykę tego ogromnego państwa, z jego obszerną powierzchnią, liczbą mieszkańców, kulturową różnorodnością, przeciwieństwami społecznymi i wyzwaniami, które Ameryka stawia przed przybyszem z Europy.


Największe światowe mocarstwo czy olbrzym, który stoi na niepewnych nogach? Oaza demokracji i wolności czy dżungla, w jakiej ludzie sami dochodzą swoich praw? Bezpieczne miejsce dla imigrantów czy miejsce, w  jakim obcokrajowcy traktuje się z góry inaczej? Światopoglądowo neutralne państwo czy kraj religijnych fanatyków? Jaką faktyczną twarz mają Stany Zjednoczone? Jacy są jej mieszkańcy? Mądrzy, życzliwi, otwarci, optymistyczni i bezpośredni? Czy brakuje im wiedzy,są zarozumiali, ograniczeni, aroganccy i nietolerancyjni? Otwarci na świat czy zaściankowi? Pewni siebie czy zakompleksieni?

 

Zamiast krytykowania Marek Wałkuski dokłada starań, aby czytelnik zrozumiał Amerykę. Interesująco pisze, jednak nie jest ograniczony tylko do ciekawostek. Łamie stereotypy w temacie Amerykanów i ich państwa. Spogląda na USA życzliwie i nie daje wiary w ogłaszany przez bardzo dużo osób koniec Ameryki.