Z nurtem Amazonki. Pionierska wyprawa Piotra Chmielińskiego Autor : Martens kategoria: Książki
Produkt dostępny w sklepach:Tłumaczona na wiele języków i należąca do setki najczęściej sprzedających się podróżniczych książek ostatnich lat. Opowiadanie o jednej z najbardziej sławnych wypraw XX wieku. Prezentuje historyczną już ekspedycję Piotra Chmielińskiego, pierwszej osoby, która przepłynęła całą Amazonkę: od źródeł do ujścia. W książce pokazany jest każdy kilometr wyprawy. Ekspedycja pozostała odtworzona na bazie zapisków Joe Kane'a - jedynego z członków ekipy międzynarodowej, który dotrzymał kroku pełnemu odwagi podróżnikowi w trakcie trwających prawie 6 miesięcy zmagań z pełnym niebezpieczeństwa żywiołem.


Koordynowani przez Naszego Rodaka członkowie ekspedycji podjęli się wyzwania zmierzenia się z największą rzeką świata. Przez 170 dni przemierzając bezdroża górskie, niedostępne kaniony i owioną sławą dżunglę amazońską. Przemieszczają się na przemian w pontonie i w kajaku. Z nurtem Amazonki. Pionierska ekspedycja Piotra Chmielińskiego to mająca sporo liryzmu historia o ambicji, przyjaźni i potrzebie zwyciężenia osobistych ograniczeń. Książkę dopełniają niesamowite fotografie Zbigniewa Bzdaka.

Piotr Chmieliński - urodzony w Rzeszowie. Skończył studia na Wydziale Mechanicznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Współorganizował wyprawę Canoandes 79, która m.in. wymieniona jako pierwsza przepłynęła kanion Colca w Peru. Jako jedyny przepłynął pełną długość Amazonki (ok. 7 tys. kilometrów). Obecnie mieszka z rodziną w Stanach Zjednoczonych, w stanie Virginia, w pobliżu Waszyngtonu.